•  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży: tak czy nie?

Czy kobiety w ciąży mogą planować wizyty u kosmetyczki? To pytanie pojawia się niezwykle często, wszak wokół tego zagadnienia narosło wiele mitów. Zatem: będąc w ciąży nie trzeba rezygnować z dbania o swój wygląd, jednak należy pamiętać, że niektóre zabiegi nie są wskazane. Ciąża, choć jest pięknym okresem, to równie trudnym i wymagającym dla kobiecego organizmu. W ciele kobiety zachodzi wiele zmian, jednak nie oznacza to, że nie musimy o siebie dbać – wręcz przeciwnie, w tym czasie warto skupić się na sobie i postawić na zabiegi, które można wykonywać bez obaw o zdrowie dziecka.

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży – czas obalić mity!

Kosmetyczka w ciąży? Czy wizyty w salonie nie zaszkodzą rozwijającemu się maluchowi? To pytanie zadaje sobie większość przyszłych mam. Wynika ono ze stereotypów i powielanych mitów, zgodnie z którymi, zabiegi kosmetyczne mogłyby zaszkodzić dziecku.

Warto zatem rozwiać wątpliwości. Choć oczywiście nie wszystkie zabiegi kosmetyczne są dozwolone, to kobiety w ciąży mogą o siebie zadbać na wiele sposobów – nie trzeba więc rezygnować z wizyt w salonach kosmetycznych. Wbrew powszechnym twierdzeniom, nie należy porzucać również aktywności fizycznej – wręcz przeciwnie – jest ona wskazana!

Oczywiście, jest kilka rzeczy, których nie poleca się kobietom w ciąży – nie oznacza to natomiast, że należy rezygnować ze wszystkiego. Z pewnością wskazane nie są: nadmierna ekspozycja na słońce, wizyty na solarium, czy zabiegi wykorzystujące prąd bądź ultradźwięki, a więc m. in. kawitacja, sonoforeza cze jonoforeza.

Ostrożność należy zachować również w przypadku zabiegów złuszczających, bowiem nie wszystkie kwasy mogą być stosowane w trakcie ciąży (np. salicylowy) – zwłaszcza w wysokich stężeniach, jednak kosmetolog z pewnością znajdzie substancje, które będą całkowicie bezpieczne.

Zabiegi całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży

Jak już zostało wspomniane, nie jest prawdą, że z wizytą w salonie kosmetycznym musimy wstrzymać się do rozwiązania ciąży. Wiele zabiegów przeprowadzanych przez kosmetyczki jest całkowicie bezpiecznych dla przyszłej mamy oraz dziecka.

Pamiętajmy też, że kobiety w ciąży borykają się z wieloma problemami skórnymi, dlatego też ich cera wręcz wymaga specjalistycznego wsparcia. Kwestię tę można szczegółowo przedyskutować również z lekarzem prowadzącym, który określi, czy dany zabieg na pewno nie niesie za sobą ryzyka.

Do zabiegów bezpiecznych dla kobiet w ciąży zalicza się mikrodermabrazję diamentową, która ma na celu złuszczyć martwy naskórek, oczyścić cerę, a także ją nawilżyć. Wskazane są również wszelkie zabiegi na twarz, które oczyszczają i nawilżają cerę. Warto zdecydować się chociażby na manualne oczyszczanie twarzy.

Znakomitą propozycją dla ciężarnych są masaże, które z jednej strony przynoszą relaks i odprężenie, ale z drugiej pozytywnie oddziałują na skórę i niwelują wiele ciążowych dolegliwości. Masaże mogą chociażby redukować cellulit, uelastyczniać skórę, a nawet zmniejszać ból kręgosłupa czy stawów.

Przyszłe mamy nie muszą rezygnować również z manicure oraz pedicure. Te bardzo proste zabiegi powodują, że kobieta czuje się piękna i zadbana. Warto stylizację paznokci połączyć z pielęgnacją skóry stóp oraz dłoni.

Kosmetyczka w ciąży nie jest zabroniona, jednak warto w tym szczególnym okresie korzystać z usług renomowanych salonów, których pracownicy w profesjonalny sposób zatroszczą się o ciężarną kobietę i dobiorą zabiegi, które będą całkowicie bezpieczne. Przezorne mamy, mogą również skonsultować tę kwestię z lekarzem, by nabrać jeszcze większej pewności, że w jakikolwiek sposób nie zagrożą zdrowiu rozwijającego się maluszka.